REKLAMA
REKLAMA

Staż dla farmaceutów szpitalnych w Hiszpanii — rusza kolejna edycja

Rusza kolejna edycja Międzynarodowego Programu Staży Zawodowych dla polskich farmaceutów. Już po raz czwarty polscy farmaceuci szpitalni będą mieli możliwość pogłębiania specjalistycznej klinicznej wiedzy w hiszpańskich uniwersyteckich aptekach szpitalnych.
Staż dla farmaceutów szpitalnych w Hiszpanii

Staż dla farmaceutów szpitalnych w Hiszpanii to efekt współpracy Naczelnej Izby Aptekarskiej z Sociedad Española de Farmacia Hospitalaria (czytaj także: Staż dla farmaceuty w hiszpańskim szpitalu? Rusza druga edycja programu…).

W poprzednich edycjach udział wzięło już 11 farmaceutów, którzy mieli możliwość odbycia praktycznych szkoleń z zakresu m.in.: konsultacji pacjentów na oddziale, terapii monitorowanej stężeniem leku we krwi czy racjonalnej antybiotykoterapii w szpitalu.

Śladem innych europejskich państw rola farmaceuty szpitalnego i klinicznego w polskim systemie ochrony zdrowia musi ulec przeobrażeniu. Zmiana postrzegania zadań farmaceuty w szpitalu jest konieczna, jednak bez odpowiednich wzorców zdecydowanie trudna do osiągnięcia.

W związku z rozpoczynającą w dniu 9 grudnia br. rekrutacją do kolejnej edycji programu gorąco zachęcam do aplikacji farmaceutów chcących rozwijać w praktyce kompetencje zawodowe z zakresu farmacji szpitalnej i klinicznej. Pozytywne opinie uczestników poprzednich edycji oraz nowe aktywności, które realizują na rzecz pacjentów po powrocie do Polski, świadczą o tym, że wyjazdy szkoleniowe stanowią ważny punkt edukacyjnej mapy, a także są inspiracją do wprowadzania zmian — zachęca prezes NRA, Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

 

REKLAMA
REKLAMA

Więcej szczegółów dot. rekrutacji i regulaminu stażu znajdziesz na stronie NIA.

 

Źródło: NIA

REKLAMA
REKLAMA
logo