REKLAMA
REKLAMA

Staż dla farmaceuty w hiszpańskim szpitalu? Rusza druga edycja programu…

Rozpoczął się nabór do drugiej edycji Międzynarodowego Programu Staży Zawodowych dla polskich farmaceutów. W tym roku oferta edukacyjna została poszerzona o współpracę z referencyjnym szpitalem uniwersyteckim Balearów – Hospital Universitari San Espases na Majorce. Zwiększono również liczbę dostępnych miejsc stażowych w pozostałych Szpitalach uniwersyteckich, pozwalając na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego szerszemu gronu ambitnych polskich farmaceutów.

Program powstał z myślą o farmaceutach szpitalnych, którzy w dynamiczny sposób pragną rozwijać się zawodowo poprzez poszerzanie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, w oparciu o naukę i wymianę doświadczeń w międzynarodowym środowisku.

W 2018 program roku poszerza swoją ofertę edukacyjną wzbogacając ją o współpracę z referencyjnym szpitalem uniwersyteckim Balearów – Hospital Universitari San Espases na Majorce. Zwiększa się również liczbę dostępnych miejsc stażowych w pozostałych Szpitalach uniwersyteckich, pozwalając na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego szerszemu gronu ambitnych polskich farmaceutów.

Główne cele Programu:

REKLAMA
REKLAMA

• Zaznajomienie z praktycznymi wdrożeniami europejskich wytycznych GLP (Good Laboratory Practice) w aptekach szpitalnych na terenie Hiszpanii. Zaznajomienie ze specyfiką i organizacją pracy farmaceutów poprzez aktywny udział w wykonywaniu zadań realizowanych w hiszpańskich zespołach medycznych.

• Zapoznanie z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w celu automatyzacji prac, zapewnienia wzrostu efektywności i optymalizacji farmakoterapii pacjentów.

• Praktyczne szkolenia z zakresu wdrażania i obsługi wysokospecjalistycznego sprzętu laboratoryjnego w szpitalnych departamentach Zapoznanie z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi minimalizującymi koszty nowoczesnych terapii szpitalnych przy zachowaniu ich najwyższych standardów jakości.

• Zwiększenie biegłości farmaceutów w praktycznym sporządzaniu preparatów stosowanych w lecznictwie zamkniętym.

• Wymianę doświadczeń w międzynarodowym środowisku.

Staż umożliwia rozwój posiadanych kompetencji językowych zarówno z zakresu specjalistycznego jak i potocznie używanego języka hiszpańskiego.

Jak ubiegać się o staż? AKonieczne jest spełnienie warunków określonych w Kryteriach Kwalifikacyjnych oraz Regulaminie i złożenie wymaganych dokumentów w terminie podanym w Kalendarzu Rekrutacyjnym.

Więcej informacji na stronie Naczelnej Izby Aptekarskiej

REKLAMA
REKLAMA
logo