REKLAMA
REKLAMA

Szkolenia i webinary – marzec 2022

W każdym miesiącu okręgowe izby aptekarskie czy instytucje z branży medycznej organizują fachowe szkolenia i webinary. Udział w spotkaniach pozwala zdobyć kolejne punkty edukacyjne niezbędne w ciągłym kształceniu farmaceutów.
Szkolenia dla farmaceutów w maju 2022

W marcu ruszają zapisy na konferencje i szkolenia, które odbywają się zarówno stacjonarnie jak i online w ciągu całego roku. Wśród tematów przeważają kwestie dotyczące postępowania z ranami czy nowych przepisów Ustawy o Zawodzie Farmaceuty. Ponadto w Internecie pojawia się coraz więcej informacji o ogólnopolskich konferencjach dla farmaceutów. Są to wydarzenia o tematyce klinicznej, poruszające tematy opieki farmaceutycznej nad pacjentem.

W czwartek  3 marca odbędzie się szkolenie webinarowe „Nowa rzeczywistość Farmaceuty – rok 2022 w świetle aktów prawnych Ustawy o Zawodzie Farmaceuty „. Organizatorem wydarzenia jest Śląska Izba Aptekarska. Godzina rozpoczęcia : 19.00
https://slaskaoia.clickmeeting.com/nowa-rzeczywistosc-farmaceuty/register?fbclid=IwAR1lbL5PGMEy7MbX8uL-M3K9u2bNqIvlufXKM4wPuYN_Ri8ZimNe759aiwk

Wrocławski oddział PTFarm organizuje w czwartek 3 marca o godzinie 11 posiedzenie naukowo-szkoleniowe na temat „Farmakoterapia po przeszczepieniu narządów – zasady ogólne i napotykane trudności”. Prowadzącym wykład będzie dr hab. n. med. Dorota Kamińska (Katedra i Klinika Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej Wydział Lekarski Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu).
https://www.ptfarm.pl/kalendarz/-/29353

REKLAMA
REKLAMA

Wydawnictwo Termedia przygotowało webinar dotyczący psychiatrii. W czwartek 3 marca o godzinie 19 rozpocznie się wydarzenie z cyklu Wyzwania psychiatrii pod tytułem „Nowe kierunki farmakoterapii schizofrenii”.
https://www.termedia.pl/Konferencja-NOWE-KIERUNKI-FARMAKOTERAPII-SCHIZOFRENII-Intro,1622,16716.html?fbclid=IwAR0fueIjxc-jR765GLSQ4YHrB_4KxdBFOLnUdsNA9_Ow67xl8Cpf3K-ojVk

Kolejnym wydarzeniem, które dotyczy leczenia ran jest konferencja on-line „E-PRAKTYKA LECZENIA RAN”. Wydarzenie zaaranżowało wydawnictwo Termedia. Konferencja odbędzie się 15 marca o godzinie 17.00.
https://www.termedia.pl/Konferencja-E-PRAKTYKA-LECZENIA-RAN-PROGRAM,1714,18801.html

Na przełomie marca i kwietnia odbędzie się Ogólnopolski Program Leczenia Ran PTLR. W ramach kursu przygotowano materiały dotyczące tematu „Opieka interdyscyplinarna nad pacjentem z raną”.
https://oplr2022.ptlr.org/?fbclid=IwAR0jaHYhmid3TnQoytebzulfbkwAuGYTftHjSG2uUPYqEampM9zsiqlsYbY

Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Collegium Medicum jest organizatorem  szkolenia w ramach kształcenia ciągłego farmaceutów. W ramach tego stacjonarnie odbędą się warsztaty w tematyce „OPIEKA FARMACEUTYCZNA W ASTMIE OSKRZELOWEJ I PRZEWLEKŁEJ OBTURACYJNEJ CHOROBIE PŁUC (POChP)” a także „PODSTAWY OPIEKI FARMACEUTYCZNEJ – PRZEGLĄD LEKOWY DLA CHOREGO PRZEWLEKLE”. Warsztaty będą mieć miejsce 12 marca oraz 13 marca.
https://www.oia.krakow.pl/index.php/szkolenia-i-konferencje

 

REKLAMA
REKLAMA
logo